Een bredere blik op reorganiseren, fusies en overnames

Inhoudsopgave

PLANNING

CURSUSCURSUSDAG(EN)TIJD(EN)LOCATIE
Geen data beschikbaar.

PO/PE-PUNTEN

6 NOvA PO-punten
6 MfN PE-punten, cat. 2

PRIJS

€ 675,00 exclusief BTW.
Annulering
U kunt uw inschrijving tot drie weken voor de cursusdatum telefonisch of per mail annuleren.
Het IvA brengt hiervoor € 50,- administratiekosten in rekening. Na deze datum is annuleren niet meer mogelijk. U mag uw plaats altijd door een vervang(st)er laten innemen.

INLEIDING

Aanvullend op onze theoretische tweedaagse cursus Reorganisatie met bedrijfseconomische ontslagen en bedrijfsovernames hebben wij een cursus opgezet die de praktische kant van deze materie aan de orde stelt!

“Hoe zorg je ervoor dat je realiseert wat je met de reorganisatie voor ogen hebt, dat je iedereen mee krijgt. Een reorganisatie begint met een helder beeld van waar je heen wilt. Een duidelijke visie en een goede communicatie is onmisbaar voor een succesvolle verandering. We bewandelen de driehoek van organisatiekunde, HR en het juridisch perspectief. Gaandeweg de dag gaan we deze 3 met elkaar integreren. We zoomen in op de noodzaak voor verandering, de verschillende krachtenvelden waar je mee te maken krijgt, op weerstand en vertrouwen. Vanuit het totaalplaatje gaan we over naar de praktische kant en de communicatie. Wat ontstaat is een helder stappenplan voor het realiseren van een succesvolle reorganisatie.

We benaderen organisatieveranderingen vanuit een systemisch en holistisch perspectief. Iedere organisatie is een systeem, met eigen wetten en regels, cultuur en patronen. Ieder systeem opereert vanuit een groter systeem. Wil je dit systeem veranderen dan heeft dit effect op een ieder in het systeem. We gaan aan de slag met “wat speelt hier nu werkelijk zichtbaar en onzichtbaar, bewust en onbewust. Door rekening te houden met de krachtenvelden in het systeem zal een reorganisatie veel makkelijker gerealiseerd kunnen worden.”

 

DOCENT(EN)

Graaf. H. (Heleen) de

Graaf. H. (Heleen) de

• organisatieadviseur, trainer en HR-director bij Countess Consultancy

Mellema, M. (Marlies)

Mellema, M. (Marlies)

• organisatieadviseur, trainer en arbeidsrechtadvocaat bij The Conflict Factor

DOELGROEP

Doelgroep is advocaten, bedrijfsjuristen, HR, directieteams en managementteams, (arbeidsrecht-) adviseurs en facilitators. Als advocaat/jurist leer je reorganisaties en fusies en overnames vanuit een breder (organisatie) perspectief te bekijken. Door deze cursus wordt het juridisch kader onderdeel van het grotere geheel, waardoor je nog veel beter kunt inspelen op de wensen van je klant. Als directie, HR en/of managementteam leer je alle facetten en krachtenvelden kennen die bij reorganisaties en fusies en overnames komen kijken. Door je vanaf het begin bewust te zijn van deze facetten en krachtenvelden kun je er tijdens de reorganisatie of fusie/overname beter op inspelen, waardoor de reorganisatie en/of integratie sneller en soepeler kan verlopen. Een goede voorbereiding is immers het halve werk.

NIVEAU

Verdieping (basiskennis aanwezig en gerichte praktijkervaring vereist)

UW RESULTAAT

Aan het einde van deze dag heb je geleerd:
– hoe je een reorganisatie aan moet vliegen
– welke krachtenvelden er bij een reorganisatie ontstaan
– hoe je een heldere visie formuleert en uitdraagt
– wat een verandering doet met de mensen in de organisatie, hoe weerstand ontstaat en hoe je dit kunt voorkomen
– hoe te communiceren om iedereen mee te krijgen, zowel de medewerkers, OR, aandeelhouders, vakbonden en het UWV
– hoe je het juridisch speelveld vanaf het begin inzet om problemen achteraf te voorkomen
– een helder stappenplan en tools voor een succesvolle realisatie van de gewenste verandering.

PROGRAMMA

PROGRAMMA

09.00 – 09.30 uur Ontvangst met koffie, welkom en registratie
09.30 – 11.00 uur Organisatiekunde
– noodzaak
– vereisten voor een heldere visie en strategie
– hoe creëer je een collectieve visie: een uitstapje naar de neurowetenschap
– van huidige naar gewenste situatie
11.00 – 11.15 uur Pauze
11.15 – 12.30 uur HRM: cultuur en de individuele medewerker
– het krachtenveld van onderliggende patronen, gedrag, cultuur
– introductie systemisch werken: kennismaking met de principes van binding, ordening, uitwisseling en bestemming
– welke systemische principes gaan spelen bij reorganisatie en hoe kun je daar op inspelen
– helder hebben wat behouden moet blijven en waarvan afscheid genomen wordt
– trauma’s in organisaties
12.30 – 13.30 uur Lunch
13.30 – 15.00 uur De juridische integratie: de praktische aanpak
– het juridisch speelveld: van huidige situatie naar gewenste situatie
– analyse van de organisatie, functiehuis en medewerkers
– afspiegelen en uitzonderingen
– het reorganisatieplan en sociaal plan en de cao
– de praktische kant van medezeggenschap: de OR en de vakbonden
15.00 – 15.15 uur Pauze
15.15 –  17.00 uur Communicatie
–  Het belang van communicatie bij reorganisaties
–  Het opstellen van een communicatieplan
–  hoe ga je om met weerstand en angst en hoe creëer je vertrouwen en veiligheid
–  goed afscheid nemen
–  het belang van timing
–  tools, tips & tricks
17.00 uur Afsluiting

 

SYLLABUS

Voor deze cursus is geen syllabus beschikbaar.

REVIEWS

Cursisten hebben onze cursus met de volgende opmerkingen samengevat:
– interessant dat het breder gaat dan alleen het juridische kader
– goed opgezet, praktisch, leuk op elkaar  ingesteld
– interessante, brede cursus, niet te juridisch. Prima te volgen voor HR specialisten. Beide trainers hebben veel kennis en brengen de informatie goed/interessant over
– verrijking naast alle juridische cursussen, aanbeveling voor cursisten
– boeiend, leerzaam, theorie en praktijk over reorganiseren in breder perspectief. Ik raad de cursus zeker aan voor HR managers en juristen/bedrijfsadvocaten
– krijg gewoon zin in een reorganisatie!
– de brede kijk is erg goed en verfrissend in plaats van de “technische” aanpak
– duidelijk, prettig, laagdrempelig
– interessant, geeft inspiratie
– echt een bredere blik, heel waardevol!

 

Schrijf je in op onze wekelijkse nieuwsbrief

Krijg het laatste nieuws over rechtsgebieden